Teserivs

Teserivs
Teserivs
Teserivs
Teserivs
Teserivs
Teserivs
Teserivs
Teserivs
Teserivs
Teserivs
Teserivs
Teserivs

Klubbat för:

4 600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

TESERVIS, 27 dlr, flintgods, England, Spode, "Italian", bestående av: 3 tekoppar med fat, tekanna, 2 sockerskålar med lock , gräddkanna, 6 assietter, 6 kakfat, mjölkkanna, 2 upplägningsfat, smörask med lock, burk med lock, 2 mindre fat, kaffekanna

Zustandsbeschreibung

Slitage, krakelyr

369985

2016-03-18