Gräddsnipa Rörstand 1700-tal

Gräddsnipa Rörstand 1700-tal
Gräddsnipa Rörstand 1700-tal
Gräddsnipa Rörstand 1700-tal
Gräddsnipa Rörstand 1700-tal
Gräddsnipa Rörstand 1700-tal
Gräddsnipa Rörstand 1700-tal
Gräddsnipa Rörstand 1700-tal
Gräddsnipa Rörstand 1700-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GRÄDDSNIPA, Rörstand, fajams, märkt 13712- 70, (1770), otydlig målarsignatur, oval, på tre fötter, bladdekor, längd ca 16, höjd 11 cm

Lagningar, skador

370007

2016-03-18