Hästfigur lera

Hästfigur lera
Hästfigur lera
Hästfigur lera
Hästfigur lera
Hästfigur lera
Hästfigur lera

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HÄSTFIGUR, allmoge, 1900-talets första hälft, bemålat lergods, höjd 10,5, längd 14,4 cm

Slitage, avslag vid ena örat, krackeleringar

370015

2016-03-18