Taburetter 1 par
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TABURETTER, 1 par, sengustavianska, 1800-talets första del, bemålade, skuren dekor och pastellage, stoppade sitsar, sitthöjd ca 43 cm
Inköpt på auktion på stene gård Järvsö
Slitage, renoverade, senare bemålning
370068
2016-03-19