Taburetter 1 par

Taburetter 1 par
Taburetter 1 par
Taburetter 1 par
Taburetter 1 par
Taburetter 1 par
Taburetter 1 par
Taburetter 1 par
Taburetter 1 par

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

TABURETTER, 1 par, sengustavianska, 1800-talets första del, bemålade, skuren dekor och pastellage, stoppade sitsar, sitthöjd ca 43 cm

Inköpt på auktion på stene gård Järvsö

Slitage, renoverade, senare bemålning

370068

2016-03-19