Konstglas

Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas
Konstglas

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KONSTGLAS, ALVAR AALTO (1898-1976), vas, Savoy, höjd 16 cm, stämpelsignerad, Arthur Percy Veckla, röd glasvas, höjd 22 cm, Kjell Engman, objekt, höjd 12 cm, signerad, Erika Höglund, signerad, höjd 13,5 cm.

Micronagg på vecklavas, Smärre nagg på Savoy

370295

2016-03-21