Bestick Christofle försilvrat fat
Klubbat för:
350 SEK
1 500 SEK
BESTICK, 11 dlr, nysilver, Christofle, Paris, modell "Spatours", bestående av: 5 vickningsbestick, längd 21,5 cm, 4 bordsgafflar, längd 18,2 cm, 2 bordsknivar med rostfritt blad, längd 21 cm, 1920/30-tal, stämplade Christofle samt kontrollstämpel, FAT, försilvrat, reliefdekor av blommor och handtag som blad, kulfötter, jugend, tidigt 1900-tal, längd 19 cm, höjd 7,5 cm
Bordsbesticken med monogram, smärre slitage
370442
2016-03-23