Parurnor Kina 1800-tal

Parurnor Kina 1800-tal
Parurnor Kina 1800-tal
Parurnor Kina 1800-tal
Parurnor Kina 1800-tal
Parurnor Kina 1800-tal
Parurnor Kina 1800-tal
Parurnor Kina 1800-tal
Parurnor Kina 1800-tal
Parurnor Kina 1800-tal
Parurnor Kina 1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNOR med lock, 1 par, porslin, Kina, Kanton, 1800-talets andra hälft, polykrom dekor med motiv av figurscener, lockknoppar med dekor av liggande hundar, socklar av trä, höjd exklusive socklar ca 31 cm

Ett lock med mindre/obetydligt nagg

370443

2016-04-01