Hilma Persson Hjelm skål
2016-03-21
370512
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
HILMA PERSSON HJELM, skål, jugend, genombruten kant, glaserat lergods, signerad och daterad HP, 1912, 2093, höjd 8 cm, diameter 16 cm
Obetydliga glasyr "nagg" på brättet