Hilma Persson Hjelm skål

Hilma Persson Hjelm skål
Hilma Persson Hjelm skål
Hilma Persson Hjelm skål
Hilma Persson Hjelm skål
Hilma Persson Hjelm skål
Hilma Persson Hjelm skål
Hilma Persson Hjelm skål
Hilma Persson Hjelm skål

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HILMA PERSSON HJELM, skål, jugend, genombruten kant, glaserat lergods, signerad och daterad HP, 1912, 2093, höjd 8 cm, diameter 16 cm

Obetydliga glasyr "nagg" på brättet

370512

2016-03-21