Schatull med flaskor o glas 1800-tal

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

SCHATULL, 1800-tal, fanérat i mahogny, draghandtag i mässing, bemålad dekor och delvis slipad dekor, bestående av 6 flaskor o 2 vinglas, 2 selterglas, schatullets mått ca 28, 43x26 cm

Nyckel saknas, schatullet med fanérlagningar, locket med dålig passform, delvis sliten dekor, delvis udda proppar

370647

2016-03-23