Skål med fat i glas Simon Gate för Orrefors

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SIMON GATE, skål med fat, glas, Orrefors, rund nedåt avsmalnande, ametistfärgad glasmassa, slipad dekor, skålen signerad Of G.A 60.27, skålens höjd 13, diameter 22, fatets diameter 21 cm

Skålen med obetydliga fotnagg

370706

2016-03-23