Tallrikar och uppläggningsfat famille rose
2016-03-23
370853
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
TALLRIKAR, 4 st djupa, 3 st flata, UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, 1700-tal, famille rose, konturerat brätte, blomdekor i emaljfärger, tallrikarnas diameter 24 cm, uppläggningsfatet 40 x 30 cm
Kantnagg, smärre färgbortfall