Breguet & Fils repeterur

Breguet & Fils repeterur
Breguet & Fils repeterur
Breguet & Fils repeterur
Breguet & Fils repeterur
Breguet & Fils repeterur
Breguet & Fils repeterur
Breguet & Fils repeterur
Breguet & Fils repeterur
Breguet & Fils repeterur
Breguet & Fils repeterur

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BREUGET & FILS, repeterur, 18 k guld, omkring 1800, kvartsrepetition på spiralfjäder, spindelgång, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, blånerade visare, flankerad av två metallfigurer med rörliga armar på bakgrund av koboltblå emalj, innerboett i gulmetall, räfflad kant, breugetspiral, diameter ca 55 mm, totalvikt ca 118 g, nyckel medföljer

Ej funktionstestad, genomgått service 2015 (kvitto medföljer), bucklor, stötskador, smärre emaljbortfall, urtavla med spricka, lös detalj till en av figurerna

370921

2016-03-25