Badkarssoffa i transition
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
16 000 SEK
BADKARSSOFFA, transition mellan rokoko och gustaviansk, träskuren dekor av hörnfleuroner, blomkvistar, kannelerade ben, senare förgylld, längd ca 210, sitthöjd ca 41 cm
Slitage, senare förgyllning, färgbortfall, ett ben i behov av limning
370996
2016-03-24