Åke Lange Mynttorget Stockholmiana

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ÅKE LANGE (1909-1975): Mynttorget/Kanslihuset - Stockholm, gelatinsilverfotografi, vintage, 16x22,5 cm
PROVENIENS: Fotografens familj. Detta är enligt uppgift ett unikat ur Åke Langes kvarlåtenskap. Stämpelsignerad på passepartout

I passepartout, oramad, i plastficka

371033

2016-03-28