Åke Lange Mynttorget Stockholmiana
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ÅKE LANGE (1909-1975): Mynttorget/Kanslihuset - Stockholm, gelatinsilverfotografi, vintage, 16x22,5 cm
PROVENIENS: Fotografens familj. Detta är enligt uppgift ett unikat ur Åke Langes kvarlåtenskap. Stämpelsignerad på passepartout
I passepartout, oramad, i plastficka
371033
2016-03-28