Wilhelm Otto Peters olja
Klubbat för:
54 000 SEK
Utropspris
70 000 SEK
WILHELM OTTO PETERS (Norge, 1851-1935), Joie du foyer, signerad och daterad Peters -79, olja på duk, 153x110 cm
UTSTÄLLD: Salongen, Paris 1879
LITTERATUR: Norskt Kunstnerleksikon, band III, omnämnd sidan 194
371106
2016-03-25