Wilhelm Otto Peters olja

Wilhelm Otto Peters olja
Wilhelm Otto Peters olja
Wilhelm Otto Peters olja
Wilhelm Otto Peters olja
Wilhelm Otto Peters olja
Wilhelm Otto Peters olja

Klubbat för:

54 000 SEK

Utropspris

70 000 SEK

WILHELM OTTO PETERS (Norge, 1851-1935), Joie du foyer, signerad och daterad Peters -79, olja på duk, 153x110 cm

UTSTÄLLD: Salongen, Paris 1879
LITTERATUR: Norskt Kunstnerleksikon, band III, omnämnd sidan 194

371106

2016-03-25