Tapio Wirkkala Kaj Franck skålar
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAPIO WIRKKALA, KAJ FRANCK,TIMO SARPANEVA konstglas, 4 delar, skålar, "Kanootti" längd 9 cm, höjd 5 cm, signerad K. Franck, -60 Nuutajärvi, Kaj Franck, Iittala, rosa skål, diam 10 cm, signerad, Timo Sarpaneva, skål med omvikt kant, diam 12 cm, signerad Timo Sarpaneva, Iittala otydligt daterad, Tapio Wirkkala, rosa skål, diam 10 cm, signerad.
Smärre undersidesrepor.
371118
2016-03-24