Tapio Wirkkala Kaj Franck skålar

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TAPIO WIRKKALA, KAJ FRANCK,TIMO SARPANEVA konstglas, 4 delar, skålar, "Kanootti" längd 9 cm, höjd 5 cm, signerad K. Franck, -60 Nuutajärvi, Kaj Franck, Iittala, rosa skål, diam 10 cm, signerad, Timo Sarpaneva, skål med omvikt kant, diam 12 cm, signerad Timo Sarpaneva, Iittala otydligt daterad, Tapio Wirkkala, rosa skål, diam 10 cm, signerad.

Smärre undersidesrepor.

371118

2016-03-24