Diverse kinesisk porslin

Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin
Diverse kinesisk porslin

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BORDSLAMPA, dekor i famille verte, VAS, SKÅLAR, 2 st MINITYRVASER, dekor i underglasyrblått, TVÅLKOPP, 3 st MINIATYRVASER, kantonporslin, Kina, merparten 1800-tal, höjd 5-20,5 cm

Skador, bojan omgjord till bordslampa

371183

2016-03-24