Rembrandt etsning

Rembrandt etsning
Rembrandt etsning
Rembrandt etsning
Rembrandt etsning

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

REMBRANDT (1606-1669), Three Heads of Women, one asleep, 1637, signerad och daterad i plåten, etsning, bladstorlek 11,6x9,2 cm, senare avdrag, Basan omkring år 1800
LITTERATUR: Bartsch 367

Beskuren - tryckytan ska vara 14,3x9,7, nedre hörnen med förstärkta pappersförtunningar

371205

2016-03-27