Sigill Astri Bergman-Taube brons

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ASTRI BERGMAN-TAUBE (1898-1981): Sigill i form av figur, signerad och daterad Astri Bergman 1919, med vapensköld o valspråk "Fao Solus", patinerad brons, gjutarstämpel Herman Bergman KAB, märkt Per-Evert 11/10 1926 av morfar, höjd ca 8 cm

Smärre färgbortfall

371214

2016-03-25