Arthur Percy servisdelar Vinranka

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARTHUR PERCY, servis, 60 dlr, Vinranka, modellen formgiven 1938, bestående av: 11 mattallrikar, 12 djupa, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 11 skålar och uppäggningsfat, såskanna, tillbringare

Krackeleringar och missfärgningar, nagg och sprickor förekommer på drygt hälften av delarna

371300

2016-03-26