Porslin Kina
Klubbat för:
550 SEK
Utropspris
1 000 SEK
PORSLIN, 3 dlr, Kina, slutet av 1800-talet, bestående av: muggar med heltäckande dekor i muffelfärger, stämplade med tecken under, skål med lock, floral dekor samt med tecken, muggarnas höjd ca 11 cm
Mindre nagg, slitage
371343
2016-03-26