Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PORSLIN, 3 dlr, Kina, slutet av 1800-talet, bestående av: muggar med heltäckande dekor i muffelfärger, stämplade med tecken under, skål med lock, floral dekor samt med tecken, muggarnas höjd ca 11 cm

Mindre nagg, slitage

371343

2016-03-26