Punschskålar Kina

Punschskålar Kina
Punschskålar Kina
Punschskålar Kina
Punschskålar Kina
Punschskålar Kina
Punschskålar Kina
Punschskålar Kina
Punschskålar Kina

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PUNSCHSKÅLAR, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imari resp underglasyrblått, höjd ca 10, diameter 23-24 cm, medföljande 2 fat med tryckt dekor, 1800-tal, diameter ca 13 cm

Kantnagg resp sprickor på skålarna

371377

2016-03-25