Punschskålar Kina
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
PUNSCHSKÅLAR, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i imari resp underglasyrblått, höjd ca 10, diameter 23-24 cm, medföljande 2 fat med tryckt dekor, 1800-tal, diameter ca 13 cm
Kantnagg resp sprickor på skålarna
371377
2016-03-25