Mat/kaffeservis Rosenthal

Mat/kaffeservis Rosenthal
Mat/kaffeservis Rosenthal
Mat/kaffeservis Rosenthal
Mat/kaffeservis Rosenthal
Mat/kaffeservis Rosenthal
Mat/kaffeservis Rosenthal
Mat/kaffeservis Rosenthal
Mat/kaffeservis Rosenthal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MAT/KAFFESERVIS, 83 dlr, Rosenthal, porslin, dekor av guld, bestående av 13 st mattallrikar, 14 st djupa tallrikar, 13 st förrättstallrikar, 12 st moccakoppar med fat, 4 st kaffekoppar med fat, 16+2 st assietter, 1 st kanna, 2 st skålar, 2 st uppläggningsfat med hänklar, såsskål, 1+1+2 st uppläggningsfat avlånga

Enstaka smärre nagg kan förekomma, dekor med slitage

371474

2016-03-25