Hänge guld
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HÄNGE, trappslipad bergkristall, Heribert Engelbert/Stigbert, Stockholm 1946, krönt av bandrosett, KEDJA, 18 k guld, längd 42 cm, total vikt ca 9,3 g
Hänget med ristade nummer på kanterna, sten med kantnagg, lagning vid ögla
371755
2016-03-26