Daumier litografier 26 st

Daumier litografier 26 st
Daumier litografier 26 st
Daumier litografier 26 st
Daumier litografier 26 st
Daumier litografier 26 st
Daumier litografier 26 st
Daumier litografier 26 st
Daumier litografier 26 st
Daumier litografier 26 st
Daumier litografier 26 st

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

HONORÉ DAUMIER (Frankrike, 1808-1879): 26 litografier, 1852, ur franska tidningar bl.a. Le public du Salon, text på baksidan. Mått totalt ca 35x24 cm.

Vissa skador, revor, fläckar, flertalet uppklistrade

372023

2016-03-28