Vinglas 1700-tal
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VINGLAS, 1 par, 1700-tal, med gravyr föreställande adligt vapen, baksida med monogram krönt med grevlig krona, omvikt kant på fot, puntelmärke, höjd 17 cm
VINGLAS, med gravyr föreställande adligt vapen med sluten hjälm, baksida med monogram krönt med grevlig krona, omvikt kant på fot, puntelmärke, höjd 16,2 cm
Ett av parglasen med lagad fot, smärre slitage
372130
2016-03-29