Vinglas 1700-tal

Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal
Vinglas 1700-tal

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

VINGLAS, 1 par, 1700-tal, med gravyr föreställande adligt vapen, baksida med monogram krönt med grevlig krona, omvikt kant på fot, puntelmärke, höjd 17 cm
VINGLAS, med gravyr föreställande adligt vapen med sluten hjälm, baksida med monogram krönt med grevlig krona, omvikt kant på fot, puntelmärke, höjd 16,2 cm

Ett av parglasen med lagad fot, smärre slitage

372130

2016-03-29