Takkrona venetiansk stil troligen Fritz Kurz
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKKRONA, Orrefors, troligen Fritz Kurz, venetiansk stil, 5 ljusarmar, glasad mittstome, höjd ca 65, diameter ca 75 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten
2 kupor med skador/lagning, senare bladornament
372329
2016-03-29