Takkrona venetiansk stil troligen Fritz Kurz

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

TAKKRONA, Orrefors, troligen Fritz Kurz, venetiansk stil, 5 ljusarmar, glasad mittstome, höjd ca 65, diameter ca 75 cm
PROVENIENS: Ralph Lundsten

2 kupor med skador/lagning, senare bladornament

372329

2016-03-29