Bestickuppsättning 109 dlr
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BESTICK, 109 dlr, silver, Thune, Norge 1900-talets början, bestående av: 12 matskedar, 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 bordsskedar, 12 bordsknivar, 6 bordsgafflar, sillgafflar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 12 kaffeskedar, soppslev, 2 kompottskedar, 2 uppläggningsskedar, 2 sardingafflar, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 3620 g, i etuier
Gravyr med datering, slitage
372343
2016-03-29