Bestickuppsättning 109 dlr

Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr
Bestickuppsättning 109 dlr

Klubbat för:

14 000 SEK

18 000 SEK

BESTICK, 109 dlr, silver, Thune, Norge 1900-talets början, bestående av: 12 matskedar, 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 bordsskedar, 12 bordsknivar, 6 bordsgafflar, sillgafflar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 12 kaffeskedar, soppslev, 2 kompottskedar, 2 uppläggningsskedar, 2 sardingafflar, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 3620 g, i etuier

Gravyr med datering, slitage

372343

2016-03-29