Nils Emil Lundström vas

Nils Emil Lundström vas
Nils Emil Lundström vas
Nils Emil Lundström vas
Nils Emil Lundström vas
Nils Emil Lundström vas
Nils Emil Lundström vas

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

NILS EMIL LUNDSTRÖM, vas, jugend, 1900-talets början, Rörstrand, monogramsignerad ML, höjd 28,5 cm

Tillverkningsdefekt i godset, mikronagg på reliefen

372351

2016-03-30