Dryckeskanna silver Lyberg Ulricehamn
Klubbat för:
29 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
DRYCKESKANNA, silver, Johannes Lyberg, Ulricehamn 1799, stående på kulfötter, delvis förgylld, reliefdekor, höjd 20 cm, diameter 16 cm, stämplad 103 ½ lod, vikt ca 1371 g
Senare gåvogravyr samt smärre bucklor
372389
2016-03-30