Karta över Stockholm 1922 med 14 kartor

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

STOCKHOLMSKARTOR. HELLBERG - PÅHLMAN. Karta över Stockholm, Generalstabens litografiska anstalt, 1922. (Plankarta över Stockholms stad med omnejd).
14 litograferade kartor i färg, mått ca 56x107 cm / 56x83 cm.
Svart hfrbd med titel på pärmen.

Nött band, några skador, lätt nötta kartor, samtliga uppsatta på väv.

372438

2016-04-01