Karta över Stockholm 1922 med 14 kartor
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOCKHOLMSKARTOR. HELLBERG - PÅHLMAN. Karta över Stockholm, Generalstabens litografiska anstalt, 1922. (Plankarta över Stockholms stad med omnejd).
14 litograferade kartor i färg, mått ca 56x107 cm / 56x83 cm.
Svart hfrbd med titel på pärmen.
Nött band, några skador, lätt nötta kartor, samtliga uppsatta på väv.
372438
2016-04-01