Axel Larson skrivbord 1959
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
AXEL LARSSON, skrivbord, Hantverket, 1959, teak med tre lådor infällda i sargen, mässingsbeslag samt mässingsavslut på benen, etikettmärkt "Arkitekt Axel Larsson, snickare Lars Larsson" samt monogrammärkt LGL -59, höjd 73, 160x80 cm
Bruksslitage, fläckar, mindre skador
372480
2016-03-30