Axel Larson skrivbord 1959

Axel Larson skrivbord 1959
Axel Larson skrivbord 1959
Axel Larson skrivbord 1959
Axel Larson skrivbord 1959

Klubbat för:

3 400 SEK

5 000 SEK

AXEL LARSSON, skrivbord, Hantverket, 1959, teak med tre lådor infällda i sargen, mässingsbeslag samt mässingsavslut på benen, etikettmärkt "Arkitekt Axel Larsson, snickare Lars Larsson" samt monogrammärkt LGL -59, höjd 73, 160x80 cm

Bruksslitage, fläckar, mindre skador

372480

2016-03-30