Nakterhus med kompass

Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass
Nakterhus med kompass

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

NAKTERHUS med KOMPASS, 1900-tal, hus i mässing, märkt LYTH Stockholm, kardanskt upphängd vätskekompass, märkt Instrumentsfabriks AB Lyth, Stockholm, nr 30657, total höjd ca 20, kompassens diameter ca 14 cm

Visst slitage

372496

2016-03-31