Kanton porslin

Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAFFEKANNA, VASER, 3 st., KAFFEKOPPAR, 2 st., porslin, Kanton, Kina 1800-tal, figurala scener i emaljfärg, högsta vasen ca 32 cm

Den största vasen är lagad upptill, bruks- och åldersrelaterat slitage.

372537

2016-03-31