Kanton porslin
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAFFEKANNA, VASER, 3 st., KAFFEKOPPAR, 2 st., porslin, Kanton, Kina 1800-tal, figurala scener i emaljfärg, högsta vasen ca 32 cm
Den största vasen är lagad upptill, bruks- och åldersrelaterat slitage.
372537
2016-03-31