Urnor Kina

Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina
Urnor Kina

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

URNOR, 4 st., porslin, Kina 1900-tal, underglasyrblått, dekor med bl a drake, högsta vasen är ca 45 cm

En vas uppborrad i botten, kantnagg, bruks- och åldersrelaterat slitage.

372540

2016-03-31