Kanton porslin

Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin
Kanton porslin

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅLAR, 2 st., FAT, VASER, 1 par+1, KAFFE-OCH TEKANNA, porslin, Kanton, Kina, 1900-tal, fatets diameter 34 cm

Lagning upptill på en av parvaserna, mindre nagg, bruks- och åldersrelaterat slitage

372546

2016-03-31