Kanton porslin
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR, 2 st., FAT, VASER, 1 par+1, KAFFE-OCH TEKANNA, porslin, Kanton, Kina, 1900-tal, fatets diameter 34 cm
Lagning upptill på en av parvaserna, mindre nagg, bruks- och åldersrelaterat slitage
372546
2016-03-31