Karott och skålar Kina

Karott och skålar Kina
Karott och skålar Kina
Karott och skålar Kina
Karott och skålar Kina
Karott och skålar Kina
Karott och skålar Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KAROTT, SKÅLAR, 11 dlr, Kina 1800-tal, dekor med emaljfärger, flertalet skålar med fot, karott med handtag i brons, karottens höjd ca 11,5 och diameter ca 21 cm

Nagg, bruks- och åldersrelaterat slitage

372573

2016-03-31