Karott och skålar Kina
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KAROTT, SKÅLAR, 11 dlr, Kina 1800-tal, dekor med emaljfärger, flertalet skålar med fot, karott med handtag i brons, karottens höjd ca 11,5 och diameter ca 21 cm
Nagg, bruks- och åldersrelaterat slitage
372573
2016-03-31