Träskuren figur Kina
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FIGURIN, träskuren, Kina, 1900-tal, äldre man med käpp samt med ett barn bredvid, ytbehandlad, höjd ca 36 cm
Mindre torrsprickor, rester av sannolikt schellack i främst fördjupningarna, smärre slitage
372589
2016-04-01