Träskuren figur Kina

Träskuren figur Kina
Träskuren figur Kina
Träskuren figur Kina
Träskuren figur Kina
Träskuren figur Kina
Träskuren figur Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

1 000 SEK

FIGURIN, träskuren, Kina, 1900-tal, äldre man med käpp samt med ett barn bredvid, ytbehandlad, höjd ca 36 cm

Mindre torrsprickor, rester av sannolikt schellack i främst fördjupningarna, smärre slitage

372589

2016-04-01