Skål för syrsor samt fat Kina

Skål för syrsor samt fat Kina
Skål för syrsor samt fat Kina
Skål för syrsor samt fat Kina
Skål för syrsor samt fat Kina
Skål för syrsor samt fat Kina
Skål för syrsor samt fat Kina

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL FÖR SYRSOR samt 5 fat varav 4 på fot 1800-tal, emaljfärger med floral och figural dekor, längd mellan ca 10-27 cm

En skål med kraftigt nagg, slitage

372601

2016-04-01