Vas emalj Kina

Vas emalj Kina
Vas emalj Kina
Vas emalj Kina
Vas emalj Kina
Vas emalj Kina
Vas emalj Kina

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, emalj, Kina, VASER, 2 st., SNUSFLASKA, vas i emaljerad metall, 1700/1800-tal med figurscener samt tecken, vas underglasyrblått samt 1 mindre med emaljfärger och en snusflaska med målat landskap och lock i jade, höjd mellan ca 15 och 7,5 cm.

Skador i form av sprickor och lagningar, slitage

372602

2016-04-02