Mansporträtt glasmålningar

Mansporträtt glasmålningar
Mansporträtt glasmålningar
Mansporträtt glasmålningar
Mansporträtt glasmålningar

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 2 st, glasmålningar, 1800-talets första hälft, mansporträtt, RAMAR, 2 st, rokokotyp, träskurna med pastellage, porträtten ca 9 x 12 cm

PROVENIENS: Har tillhört en veterinär i Duvved 1800-tal

Omarbetade, skador

372785

2016-04-01