Bord pietra dura

Bord pietra dura
Bord pietra dura
Bord pietra dura
Bord pietra dura

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORD, pietra dura, 1900/2000-tal, sannolikt indisk tillverkning, vit oktagonal marmorskiva med inläggningar av malakit, lapis lazuli m m, benställning i trä ej ursprunglig, höjd 62 cm, största vidd 73 cm

Smäre slitage

372881

2016-04-02